אימון אישי גוף נפש רוח

עין הבדולח תהליך הניקוי –עפ"י רפואת הרמב"ם

אדם שמחובר לבורא/ לנשמה שלו- הוא יותר שמח, זורם, שליו, בעל יכולת לפעול ולהתקדם.

בעל חיות, מחובר לייעוד שלו  ומטרת חיים. בכדי להתחבר צריך שלא יהיו מחסומים – להסירם צריך לנקות, ואחרי כל ניקוי זוכים לתקן ולחבר עוד צינור לנשמה ולזכות להגדיל את כניסת האור ולקבל השראה.

שלבי התהליך: עצירה, זיהוי, הודיה, חרטה, וידוי, קבלה לעתיד, סליחה, מחילה, כפרה, ניקוי.

"לך העקבות האור שבפנים
אתה חייב ללכת בעקבות האור שבפנים
זהו לבך שמבשר לך
היכן נמצאת החרות שלך
לך בעקבות האור שבפנים"
עיבוד מתוך מזמור אפרו-אמריקאי

"בכל אחד מאתנו יש ריקוד אותו הוא יכול לבטא…"

"יש למצוא את מקור הריקוד שיהווה מקור לחיים כמו מעיין מים שופע, כך שיהיה מקום גם לעוצמה וגם להרפיה…"

"הריקוד מביא אור לחיינו, מניח בצד איסורים ועלבונות ולומד את משמעות המשמעת הפנימית העמוקה. להתגלגל לקפוץ, לרוץ, לרכך, להאט, לנשום, לרקוד את הגאות ואת השפל, את הסערה ואת הרוגע…"

(צופיה נהרין, הזמנה למחול)

image2-rotate

מושגים בסיסיים באימון

אימון הוא כלי, שנועד להצמחה אישית ומקצועית. האימון נועד להצמחה של כל אדם בכל גיל ובכל מצב (ילדים צעירים, ועד 120). הנחת היסוד של האימון היא כי יש בכל אדם שפע אדיר של כישורים, כוחות שלא תמיד באים לידי ביטוי בזמן אמת, ובגלל שהאדם לא נותן לאור לצאת החוצה, נעשות חסימות אישיות. הייעוד המרכזי של האימון הוא לשחרר את החסימות האלה. חשוב מהיכן ניגשים לחסימות האלה. האדם הוא ישות אין סופית הנמצאת בצמיחה בלתי מוגבלת. המאמן אמור לחפש אתו את החסימות. את הערפל.
אימון הוא כלי וורבאלי. חוץ מהוורבליות, צריך מיומנויות הקשבה.
האימון הינו סוג של מחויבות הדורשת מאה אחוז של מחויבות.
אדם שלא מסוגל להביא עצמו במאה אחוז למגרש, אל לו להיות מאומן.
בדיבור ובהקשבה בונים אמון.
הצמיחה הולכת למקומות של אי וודאות ויציאה מאזורי הנוחות. אם יצליחו המאמן והמאומן ליצור את המקום החדש, משהו יקרה, יתרחב. הכל מחובר- הנפש והרוח. איכויות התנועה קשורות לכל המכלול ולרמת ההעזה. אנשים החווים יצירת מציאות חדשה בזמן אמת על ידי תיווך של הרוח והנפש, מבינים כי נוצרה למידה חדשה, מתגלה כי לכולם יש שפע אדיר בתוכם. הלמידה החשובה ביותר נמצאת בתוך האדם.
האימון הוא חיבור למקומות פנימיים. לרב אנו מורגלים לחפש בחוץ, וכאן נלמד לחפש אותם בתוכנו. אזורים קצת חשוכים- נאיר אותם. באימון מאפשרים לדחוף את בן האדם מעבר. אימון כרוך בהעזה ובהתמסרות. בעזרת שני דברים אלו, אפשר לצמוח. היציאה מתוך התבניות והגבולות היא העבודה היומיומית של האימון.
התרגלנו לחשוב כי התבניות הן מי שאנחנו. אך למעשה התבנית היא זו שלא מאפשרת להסתכל בפילטר אחר על המציאות. רק דבר אחד יאפשר צמיחה ולמידה חדשה, שהיא זו שתיצור תנועה יותר דינמית לעבר אותו אתגר: ויתור על החזקה בתבניות נוקשות ובסיסיות, שדורש מן המתאמן כוחות והתעלות. טרנספורמציה זו מחוללות של מציאות חדשה.